top of page

BASIN AÇIKLAMASI

israil ve onun Zulmünü Hep Birlikte Durduracağız!!!


Rahmet ve bereket ayı, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayını geride bırakırken, bizleri Kadir Gecesine


ulaştıran Rabbimize hamdediyoruz. Kadir Gecesinin, tüm insanlığa hayr ve güzellik getirmesini temenni ediyoruz. Bu mübarek gecenin manasını idrak etmeye çalışırken, bir yandan da ümmetin göz bebeği Kudüs’te gerçekleşen zulmün hüznünü ve öfkesini yaşıyoruz.

Tüm İslam coğrafyasında her Ramazan ayının son Cuma günü, Kudüs’ün manasını daha iyi anlamak ve gündemde tutmak üzere Kudüs Günü ilan edilmiştir. Fakat Siyonist İsrail, Müslümanları her zaman olduğu gibi yine rahat bırakmayarak zulmünü gerçekleştirmiştir. Her zaman olduğu gibi tekrar söylüyoruz; İsrail meşru bir devlet değil, terör devletidir!

İsrail’in zalimliğine karşı, Kudüs’ü senenin bir gününde ya da sadece saldırı gerçekleştiğinde gündeme getirmek yeterli değildir. Terör devleti İsrail’e, emperyalist ülkelere karşı tüm İslam ülkeleri siyasi, ekonomik, uluslararası, medya-basın ve daha birçok alanda birlikte hareket etmelidir.

Uluslararası Dijital Medya ve İletişim Derneği (UDM) olarak; adil, vicdanlı, yaşama hakkını önemseyen, güçlünün değil haklının yanında olan tüm medya ve basın kuruluşlarını mazlumların, Kudüs’ün, Filistinli kardeşlerimizin sesini duyurmaya davet ediyoruz.

Kudüs’te gerçekleşen olaylar sebebiyle katil İsrail çetesini kınıyor, Filistin halkının ve davasının yanında olduğumuzu belirtiyor, Mübarek Ramazan ayının ve Kadir Gecesinin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page