top of page

Akıllı telefonların yerini alacağı söylenen cihaz tanıtıldı: Humane

Apple'ın eski çalışanları tarafından kurulan Humane adlı girişim, akıllı telefonların yerini alacağı düşünülen yenilikçi giyilebilir cihazı tanıttı

Eski Apple çalışanları tarafından kurulan Humane girişimi, yapay zeka destekli ve projeksiyon işlevine sahip yenilikçi bir giyilebilir cihaz sergiledi.


Apple'ın birinci sınıf ürünler geliştirmek için genellikle en iyi ve en yetenekli kişileri işe aldığı iyi bilinen bir gerçek. Zaman içinde bu kişilerden bazıları şirketten ayrılarak kendi girişimlerini kurarlar. Apple'da uzun yıllar tasarımcı olarak çalıştıktan sonra Humane'i kuran Imran Chaudhri de bu yeteneklerden biri. Marka ilk ürününü TED 2023 konferansında tanıttı.

Cihaz, Humane mühendisleri tarafından tasarlanan yapay zekaya sahip giyilebilir bir projektör. Giysinin bir parçası gibi görünüyor ve neredeyse göze çarpmıyor. Gövde üzerindeki tek bileşenler projeksiyon bileşenleri, kamera ve hoparlör. Cihazın Android işletim sistemi ve Qualcomm Snapdragon işlemci üzerinde çalıştığını da belirtelim


  • "Artık akıllı telefona ihtiyacınız olmayacak"

  • Yorumlar

Uğur Seven Teknoloji Editörü

27Tam Boyutta GörEski Apple çalışanları tarafından kurulan Humane girişimi, yapay zeka destekli ve projeksiyon işlevine sahip yenilikçi bir giyilebilir cihaz sergiledi.Apple'ın birinci sınıf ürünler geliştirmek için genellikle en iyi ve en yetenekli kişileri işe aldığı iyi bilinen bir gerçek. Zaman içinde bu kişilerden bazıları şirketten ayrılarak kendi girişimlerini kurarlar. Apple'da uzun yıllar tasarımcı olarak çalıştıktan sonra Humane'i kuran Imran Chaudhri de bu yeteneklerden biri. Marka ilk ürününü TED 2023 konferansında tanıttı.

Cihaz, Humane mühendisleri tarafından tasarlanan yapay zekaya sahip giyilebilir bir projektör. Giysinin bir parçası gibi görünüyor ve neredeyse göze çarpmıyor. Gövde üzerindeki tek bileşenler projeksiyon bileşenleri, kamera ve hoparlör. Cihazın Android işletim sistemi ve Qualcomm Snapdragon işlemci üzerinde çalıştığını da belirtelim.


"Artık akıllı telefona ihtiyacınız olmayacak"

Chaudhri sunum sırasında birkaç kez: "Bu cihazla artık bir telefona ihtiyacınız olmayacak." ifadelerini kullandı. Yine de kullanıcıların AMOLED ekranlı akıllı telefonlarını, yeşilimsi bir projeksiyonla değiştirmeleri ne kadar olası, orası da ayrı bir tartışma konusu. Öte yandan, avuç içi projeksiyonu tıpkı Justin Timberlake'in oynadığı Time filmindeki gibi çok fütüristik görünüyor.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page